Być Piękną !

 być piękną
Jak być piękną

 

Słowo „piękno” nie jest dziś łatwe do zdefiniowania. Każdy postrzega je inaczej. Każdy ma swoje kanony piękna. Dwie osoby patrząc na tą samą rzecz mogą mieć zupełnie inne odczucia.

W sklepach ze wszystkich stron wysypują się na Nas przeróżne ubrania, dodatki. Nie wszystko nam się podoba, to co my uważamy za okropne, może być perełką dla innej osoby.

W dzisiejszym świecie każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdzie również osoby, którym będzie się to podobać lub nie. Nie da się osiągnąć stanu ,w którym każdy będzie patrzeć na Nas z podziwem. Może to i dobrze.

Do czego zmierzam ?

Tytuł mojego bloga „Piękno jest Proste” nie jest przekłamany lub przereklamowany. Piękno jest proste ponieważ kiedy odczuwamy je w sobie emanujemy nim. Nie można patrzeć non stop co myślą inni, bo jak wyżej, każdy będzie miał swoje zdanie. Jednak jeśli czujemy się piękne nie ma sposobu ,że nie zauważą tego inni.

To co pisze brzmi jak tanie hasła reklamowe „Piękno jest w Tobie” , „Pokochaj siebie”. Te hasła mają w sobie wiele prawdy często to jak postrzegamy siebie wpływa na to jak postrzegają nas inni. Kobieta ,która jest pewna siebie i idzie wyprostowana i z podniesiona głową zawsze zostanie odebrana inaczej niż ta idąca i wbijająca wzrok w ziemie, nie znająca swojej wartości. Badania wykazały ,że osoby ,które postrzegają siebie za atrakcyjne są tak również postrzegane przez innych . Nie ważne czy ktoś jest niski, wysoki, za chudy, czy za gruby zawsze wpisuje się do kategorii piękny. To tyle z teorii. Teraz trochę praktyki

Co możemy robić żeby poczuć się pięknym i być piękną ?

Jest kilka rzeczy, które bardzo wpływają na Nasz wygląd które możemy zmienić od zaraz

Postawa – wyprostuj się!  Kobieta wyprostowana idąca pewnym krokiem to kobieta atrakcyjna. Nie kuli się, nie garbi, nie patrzy w podłogę. Idzie i emanuje pięknem.

Poczuj się piękna i piękniej. Nie bój się wyższych butów lub bluzki o jakiej zawsze marzyłaś. Ubieraj rzeczy które Ci się podobają i noś je z radością i lekkością. Jak modelka na wybiegu.Bądź kobietą z klasą – Kobieta z klasą to nie kobieta mająca droga biżuterie, ubrania. To kobieta ,która żyje z godnością, z szacunkiem do samej siebie. Taka kobieta nie przebiera się lecz ubiera. Wie w czym jest jej dobrze, nikogo nie kopiuje, jest sobą. Dba o siebie, zna swoje atutu. Jest pewna swoich umiejętności i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.Noś piękno w sobie – Sposobem bycia możesz zjednać sobie ludzi. Bądź piękna od wewnątrz. Bądź kobietą dobrą i sympatyczną. Nie mówię ,że musisz być przesadnie słodkim aniołkiem jeśli jesteś zadziorna pozostań taka, to też pozytywna cecha. Chodzi o to aby szanować siebie i innych. Nie rozsyłaj nieprawdziwych plotek, nie rań swoimi słowami innych, bądź empatyczna. Bądź kobietą najlepszą jaką potrafisz

Dbaj o siebie. Dbaj o włosy, paznokcie cerę, nie robisz tego dla innych tylko dla siebie. Poświęć sobie trochę czasu. Nie zawsze go mamy ,ale na pewno znajdziemy chwilę aby zrobić coś dla swojej urody. Ona na pewno nam się odpłaci i szybko zobaczymy korzyści. Kobieta zadbana = kobieta piękna.

To kilka moich przemyśleń na temat piękna. Chciałam przekazać ,że każda jedna osoba może być atrakcyjna musi tylko tak się czuć i dołożyć kilku małych starań.

Written By
More from Neinka
POLOWANIE NA KOSMETYKI CZYLI JESIENNE PROMOCJE
W tym miesiącu w drogeriach było wiele promocji, ROSSMAN, HEBE, NATURA prześcigały...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.