Radość jest prosta

 

W ten pochmurny dzień mam dla kilka rad jak utrzymać uśmiech na twarzy i nie zapominać o codziennej dawce szczęścia.

1) Wstań z pozytywnym nastawieniem, myśl o dniu ,który się rozpoczął jako o szansie na coś nowego wyjątkowego i pozytywnego. Każdy dzień z zwykłego dnia może zamienić się na niezwykły. Zaraz po przebudzeniu pomysł sobie „A teraz czeka mnie wspaniały dzień „ To podniesie Twoje chęci do działanie. Kiedy dzwoni budzik większość z Nas wyłącza go ze zdenerwowaniem. Moja rada spróbuj inaczej. Wstań zaraz z rana kiedy budzik zadzwoni zrób sobie pyszne śniadania, zainwestuj w wesoły kubek to mój. Robie sobie w nim z rana kawę i pozytywnie wkraczam w dzień.

 

2) Uśmiechaj się. To takie proste a dodaje piękna uroku i poprawia nastrój. Jest to przełączenie się na tryb szczęścia. Kiedy się uśmiechasz mimowolnie wpadasz w dobry nastrój. Udowodniono, ,ze kto się uśmiecha łatwiej i częściej dostaje czego chce a w dodatku czuje się o wiele lepiej. Statystyki pokazują, że dzieci śmieją się 400 razy dziennie, dorośli wypadli przy tym blado zaledwie 6 razy dziennie to zdecydowanie za mało!

3) Wyciągnij wiosenne ulubione ubrania i zakładaj je jak najczęściej. Noś to co lubisz w czym czujesz się dobrze. Jeżeli podobasz się sobie od razu podobasz się innym.

4) Każdego wieczoru myśl o pozytywnych rzeczach jakie spotkały Cie w dniu. Bądź za nie wdzięczna i zamiast rozpaczać nad tym co złe i co się nie podoba. Skup się na tym co lubisz w swoim życiu i na wydarzeniach ,które wywołały uśmiech na Twojej twarzy

5) Śpiewaj. Tak tak dokładnie. Kiedy razem z radiem nucisz sobie ulubione piosenki nie ma szans ,ze będziesz czuć się źle. Co myślą inni ? Nie istotne. To Ty masz się dobrze bawić.

6) Smuta, Przygnębiona ? Podnieś się z kanapy, wyłącz komputer, idź pobiegać, popływać. Trochę ruchu to klucz do szczęścia poruszaj się i zobacz jak uruchamiają się endorfiny. Za mało powodów żeby wstać z kanapy ? Pomyśl o pięknej sylwetce jaką możesz mieć gdy poświęcisz trochę czasu na ruch.

7) Zawsze zapamiętają nam w pamięć tylko krytyczne słowa. Zmień to. Bierz do serca wszystkie komplementy. Dlaczego tak rzadko pamiętasz miłe słowa a te negatywne ciągle rozpamiętujesz? Pora na wsłuchanie się w rzeczy pozytywne.

8) Wyprostuj się, głowa do góry. Czujesz to ? Od razu wyglądasz na atrakcyjniejszą.

9) Obserwuj to co Cię cieszy. Jedna zasada nie patrz na to z zazdrością i żalem ,ze tego nie możesz mieć popatrz raczej z zachwytem, jak dziecko i pomyśl ,ze nic nie stoi na przeszkodzie abyś i Ty to miał. Kto wie ? Może w niedalekiej przeszłości to co tylko podziwiałeś będzie Twoje.

10) Zawsze noszę przy sobie zeszyt z kilkoma ulubionymi cytatami z piosenek, książek, artykułów. Takich które dają mi dużo pozytywnej energii do działania. Kiedy mój humor spada ? Wyciągam zeszyt i przypominam sobie dlaczego właściwie warto cieszyć się życiem.

11) Nie marnuj czasu. Siedzenie i nudzenie nie poprawi Ci nastroju. Wymyśl coś kreatywnego. Masz wolną chwile ? Nie zmarnuj jej. Działaj, spełniaj swoje małe marzenia. Bo to najprostsza droga do szczęścia.

12) Nie myśl o tym co mogło by być gdyby. Doceń to co masz i postaraj się to wykorzystać jak najlepiej potrafisz. Gdyby wszytsko było iedelna stało by się po prostu nudne a Ty nie miałbyś powodu do zachwytu kiedy działy by się dobre rzeczy. Nie myśl o tym czego nie możesz, nie masz, nie lubisz. A doceń pozytwy i zrób z nich użytek, z pomocą tego co już masz zmień swoje życie na najlepsze jakie potrafisz.

Mówiąc o raości bardzo podoba mi się przesłanie jednej reklamy. Tak to rzadkość, reklama ,która nie denerwuje.

Jej hasło to „Life is a journey. Enjoy every single step” .Życie jest podróżą ciesz się każdym krokiem. Kiedy ja oglądam uśmiech Juli Roberts mnie zaraża. Docenianie każdej małej rzeczy, patrzenie z uśmiechem na świat pomogą nam utrzymać stan szczęścia i pozytywnie przejść przez podróż jaka jest życie. Dorzucam reklamę. W tym wypadku nie jet to lokowanie produktu 😛


I kilka moich inspiracji, które wprowadzają mnie w dobry nastrój

1) Cytaty

 

 

2) Poróże i miejsca ,które chciałabym zobaczyc

3) Domek o którym marze

Jest jeszce tego bardzo dużo. To te podstawowe
Fakt z  samego przeglądania nic nie ma, ale ja głęboko wierzę, że moje marzenia kiedyś się spełnią. A patrzenie na nie sprawia ,że mam ochotę o nie walczyć.
Pozdrawiam Was Ciepło
~Neiinka~
Tags from the story
Written By
More from Neinka
CASUAL | WROCŁAW TRIP
Witam Was po króciutkiej przerwie. Zaliczanie ostatniej sesji na inżynierskich studiach plus...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.