Postanowienia noworoczne i ich realizacja

Nowy Rok to przełomowy czas, kojarzący się ze zmianami nowymi decyzjami, postawieniami, wyzwaniami. Jest to czas, w którym wiele ludzi upatruje nadziei na zmianę swojego życia. Jednak później różnie to bywa, po chwili entuzjazmu nastają zwykłe dni, w których zapominamy lub ignorujemy naszą chęć zmiany. Wymówek jest wiele zła pogoda, brak pieniędzy, płaczące dziecko, zły nastrój, narzekający partner każdy znajdzie powody dla których nie da rady i w końcu się podda. A może źle się za to bierzemy?

Nowy rok, nowe szanse?

Przede wszystkim uważam, że każdy czas jest dobry na podjęcie walki o lepszą siebie, upatrujemy nadziei w nowym roku ponieważ jest to pewien symbol zakończenia jednego etapu i zaczęcia kolejnego. Nowy rok, nowe szanse, nowe początki. Jednak jak wytrwać w swoich postanowieniach?

Mniej znaczy więcej

Nie warto robić sobie wypchanej po brzegi listy życzeń, której tempo naszego życia, praca, codzienność nie pozwoli zrealizować i prędzej czy później odpuścimy i stracimy wiarę.

Ważne aby silne skupić się na jednej rzeczy, na jednej zmianie, którą będziemy wprowadzać powoli do swojego życia, jeżeli wyjdzie z jedna będziemy mięć siłę aby podjąć walkę z następnymi

Cel drogą do sukcesu

Bardzo istotnym czynnikiem jest 100% podjęcie decyzji, że coś zmieniamy. Zastanowienie się dlaczego to zmieniamy i skupienie na ostatecznym celu. Musimy doskonale wiedzieć jaki jest nasz cel i dokąd zmierzamy inaczej będziemy krążyć po omacku. Twoim postanowieniem nie jest przejście na dietę tylko lepsza figura, nie jest chęć wyprowadzki od rodziców a usamodzielnienie się, nie jest rzucenie pracy a wykonywanie pracy, która da Ci satysfakcje i zapewni stabilność.

Pomyśl ile daje nam już samo postanowienie faktu zmiany, decydując się na coś nadajemy swojemu życiu zupełnie nowy kierunek, to nasze decyzje kształtują to kim dziś jesteśmy i w jakim miejscu się znajdujemy. To Twoje postanowienie i decyzja pracy nad nim daje Ci szansę za rok o tej samej porze być zadowolonym z sukcesu jaki udało Ci się osiągnąć, a przede wszytkim to Twoja decyzja wyznacza w tym momencie zupełnie nowy i ekscytujący kierunek na ten rok.

Kiedy już ustalisz swój nowy cel niech on będzie dla Ciebie najważniejszy, wszystkie drogi, działania, podejmowane próby maja prowadzić właśnie do niego. Podjęcie decyzji o zmianie wiąże się z tym, że wykluczamy wszystkie inne możliwości. Masz postanowienie, najtrudniejsze już za Tobą, postanowiłeś, że chcesz wprowadzić do swojego życia coś nowego, teraz konsekwentnie trzymaj się celu jaki sobie wyznaczyłeś i szukaj do niego dróg.

Podejmuj Walkę

Miej kontrole nad swoim życiem i nad swoimi decyzjami i nie pozwól aby rządziły Tobą czynniki zewnętrze, takie jak chwilowa zmiana nastroju, czy chwila słabości.Wyznacz sobie ostateczny cel i zmierzaj do niego jeśli będzie potrzeba zmiany drogi nie bój się jej zmienić ale nie trać z oczu ostatecznego postanowienia.Nie poddawaj się jeśli po dwóch tygodniach nie zrzuciłeś ani kilograma a dieta wydaję Ci się nie możliwa do realizowania. Nie patrz krótkotrwale patrz daleko, pomyśl o tym jak będziesz się czuć kiedy już będziesz miała swoja wymarzną sylwetkę, kiedy w końcu to nastąpi czy będziesz żałowała drogi jaką przebyłaś ?

Gwarantuje że żal będzie dużo większy jeżeli za rok o tej samej porze znajdziesz w tym samym miejscu co teraz ponieważ pozwoliłaś aby rządziły Tobą  słabości i brak silnej woli a nie Ty sama. To Ty masz nadawać kierunek drogi do
swojego celu i z upartością go realizować.Pierwsze miesiące będą najgorsze potem okażę sie, że pewne rzeczy wchodzą Ci juz w nawyk zastępując stare przyzwyczajenia

Nie muszę a chcę

Przede wszystkim uświadom sobie, że nic nie musisz. Mówienie muszę przejść na dietę, muszę zmienić pracę, muszę uwolnić się od toksycznych relacji nic nie da. Ty nie musisz, robisz to dla siebie, robisz to bo chcesz, robisz to bo oczekujesz ,że za rok kiedy będziesz czekała nowy rok będziesz już inną szczęśliwsza osoba. Niech zmiany nie będą przykrym obowiązkiem, niech wynikają z chęci uzyskania upragnionego celu. Nie bój się skoro jesteś nieszczęśliwa i chcesz coś zmienić, zmiana jest dla Ciebie tylko i wyłącznie szansą na lepsze samopoczucie.

Kiedy masz już postanowienie pamiętaj w momentach zwątpienia, wyobrażaj sobie cel podróży, szukaj nowych dróg, reaguj na szansą jakie dostajesz .Nie rezygnuj bo tylko wytrwali mogą cieszyć się z sukcesów

Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem w postanowieniach nie jest chwilowy entuzjazm lecz upór i konsekwentność jeżeli naprawdę postanowimy spełnić zamierzone postanowienia nie przeszkodzą Nam w tym żadne wymówki.
To wytrwałość jest drogą do wytrzymania w nowo rocznych postanowieniach to wytrwałość jest kluczem to prowadzenia swojego życia w kierunku jakim my sami chcemy.

Jakie są moje postanowienia noworoczne?

Wszystkie moje postanowienia zamykają się w tym tekście. Większa konsekwencja i upór jest najlepszym celem jaki mogę sobie podarować.

Życzę Wam Wspaniałego Sylwestra oraz Obfitego w sukcesy i radosnego 2017 roku 🙂

Tags from the story
More from Neinka

Co warto zobaczyć na Korfu, czyli krótka objazdówka samochodem (część III)

Witam Was w trzeciej już ostatniej części cyklu o Korfu. Tym razem...
Read More

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *