Akropol i Likavitos czyli najbardziej zachwycające miejsca w Atenach (część III)

Zapraszam Was na kolejny wpis o Atenach.  Moim zdaniem dwa najpiękniejsze miejsca w Atenach to wzgórze  Likavitos i Akropol.  Akropol zachwyca swoją historią, konstrukcją, której część zachowała się po dziś dzień oraz pięknym obejściem w drodze na szczyt gdzie znajdują sie ruiny tej budowli.  Likavitos jest natomiast najwyższym punktem Aten i uważam ,że będąc w Atenach trzeba je koniecznie odwiedzić

Akropol

Akropol

Akropol

zwiedzanie Aten

 

Akropol

acropolis

Widok z Akropolu

Widok z Akropolu

zwiedzanie Aten

Ateny posiadaja mnóstwo, pięknych punktów widokowych, które doskonale nadają sie jako tło do zdjeć. Miasto czy Akropol prezentują sie świetnie a portretowe zdjecia są nietuzinkowe i ciekawe

Widok z akropolu

zwiedzanie Aten

zwiedzania Akropolu

zwiedzanie Aten

Zakochałam się w urokliwych uliczkach Aten, których jest tam pełno, przestrzeń, kolory idealne miejsca do zdjęć są za każdym rogiem. Jest coś takiego w każdej uliczce co nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Czasem jet to typowa Grecka zabudowa z niebieskimi dodatkami, czasem piękne drzewa pomarańczy a czasem jakiś niepowtarzalny klimat.

zwiedzania Aten

Wejście na Lykavittos

Na najwyższy punkt Aten Lykavittos zdecydowaliśmy się wejść na nogach w końcu pochodząc z gór nie powinien być to żaden problem i nie był. Kiedy zapytaliśmy kelnera w restauracji, na jakiej stacji metra najlepiej wysiąść aby rozpocząć wyprawę, odpowiedział, że tylko Taxi wchodzi w grę. Kiedy wytłumaczyliśmy mu, że chcemy iść pieszo dość mocno się zdziwił jak gdyby nie był to codzienny widok.  Moim zdaniem ten, kto wjechał na wzgórze TAXI ma czego żałować, na szczyt prowadzą nas pierwsze kolorowe schody jednej z bogatych dzielnic a następnie przepiękny gaj oliwny pełny pięknej roślinności i kwiatów, spacer tamtędy był naprawdę wspaniała dodatkową atrakcją tym bardziej, że za każdym zakrętem widoki były coraz piękniejsze.

droga na lykavittos

wejście na lykavittos

wejście na lykavittos

Z góry można było zaobserwować, że niektóre budynki mają baseny na dachach, chyba każdy z nas marzyłby o takiej atrakcji w swoim własnym domu.  Tutaj był to widok całkiem normalny. Oczywiście część tych budynków to pewnie hotele ale miło popatrzeć  na basen jak z obrazka.

widok z lykavittos

Żałuję, że nie mieliśmy na tyle czasu aby zostać na Likavitos do zachodu słońca, i poczekać do nocy aby zobaczyć pięknie oświetlone miasto. Widok w dzień zapiera dech w piersiach co dopiero w nocy kiedy wszystko świeci.

widok na Ateny

widok na Ateny

Na szczycie znajduję się biały kościółek Ágios Georgios. 

lykavittos

lykavittos

widok z lykavittos

Restauracja na Lykavittos

Na samym szczycie wzgórza znajduję się restauracja z widokiem na całe miasto. Wypić zimne piwo patrząc na takie widoki napawa naprawdę dużą radością, byłam zaskoczona, że ceny nie wiele różniły się od tych na dole Aten. Należy jednak podkreślić, że przyjemności typu kawa czy piwo w Atenach nie są najtańsze 4 euro to minimalna kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za rozkoszowanie się napojem w restauracji. Płacimy za siedzenie i podziwianie nie za samą kawę gdyż ta sama opcja zabrana na wynos często jest o połowę tańsza.

restauracja Ateny

restauracja na lykavittos

wejście na lykavittos

wejście na lykavittos

Akropol nocą

Ateny nocą także robią niezwykłe wrażenie. Akropol widać z każdego punktu centrum, góruje nad Atenami i swoim pięknym oświetleniem przykuwa uwagę. Miasto nocą jest bardzo żywe, pełne turytów i miejskiego uroku

Akropol nocą

Akropol nocą

Akropol nocą

Tak zakończył się nasz 3 dniowy pobyt w Atenach było absolutnie warto odwiedzić stolicę Grecji, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zachęcam Was do skorzystania kiedy trafi sie tam tani lot ponieważ miasto naprawdę warto zobaczyć. W końcu Ateny to miasto, które już od starożytności robiło na ludziach ogromne wrażenie i mimo upływu lat dalej jest pięknym i zachwycającym miejscem pełnym historii i dawnej potęgi.

W Atenach zaczęłam również coś nowego, być może nowy blogowy dział filmowy. Mam mnóstwo filmików, które mam nadzieję uda się złożyć w całość i zaprezentować Wam jednak wymaga to trochę więcej czasu, muszę zapoznać się z oprogramowaniem i spróbować stworzyć coś ciekawego.

Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia w następnym wpisie.

Written By
More from Neinka
stylizacja na zimę | Casual Winter Look
Stylizacja na zimę powinna być przede wszystkim ciepła, jednak nie zapominajmy też...
Read More
Join the Conversation

5 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.