Ateny co warto zobaczyć (część II) czyli szum morza i powiew bryzy

Ateny morze
Ateny morze

Ateny zawsze kojarzyły mi się z dużym miastem, stolicą Grecji nie przypuszczałam, że mają też przepiękne wybrzeże i morze z licznymi zatoczkami. Wystarczy w centrum miasta wsiąść do tramwaju i rozpoczyna się Nasza podróż wybrzeżem. My dojechaliśmy do ostatniego przystanku, gdzie napiliśmy się przepysznej kawy z widokiem na morze Egejskie. Było to cudowne uczucie uważam, że właśnie takie chwilę kiedy mogę się wpatrywać w to co kocham popijając pyszna kawę budują piękno naszego życia. W Atenach naprawdę warto poczuć też trochę śródziemnomorskiego klimatu wśród szumu fal i morskiej bryzy.

Warto kolekcjonować wspomnienia nawet kosztem rzeczy, bo rzecz mamy na chwilę a to co mamy w wspomnieniach zostanie z nami na zawsze. Zamiast pamiątek z swoich wyjazdów przywożę pełną kartę zdjęć, to mi w zupełności wystarcza. Uwielbiam do nich wracać, wywoływać ulubione, przeglądać. W szare pochmurne dni nic tak nie poprawia mi humoru jak powrót do chwil, które dają mi szczęście. Moim zdaniem to jest własnie magia fotografii, uchwycenie chwili, oraz nastroju.

W drugiej części wpisu o Atenach będzie mniej tekstu niż w pozostałych. Aby dojechać na wybrzeże wystarczy wsiąść do tramwaju a dalej poniosą już nas oczy, podziwiając widoki z za okna możemy wysiąść kiedy coś przykuje nasz wzrok i rozkoszować się pięknem i dźwiękiem szumiących fal.

Kiedy mammy więcej czasu w Atenach naprawdę warto pojechać nad wybrzeże i pocieszyć oczy pięknymi widokami

Ateny morze

Ateny morze

Ateny wybrzeże

Ateny wybrzeże

Ateny wybrzeże

Ateny wybrzeże
Ateny wybrzeże
More from Neinka

Być Piękną !

  Słowo „piękno” nie jest dziś łatwe do zdefiniowania. Każdy postrzega je...
Read More

3 komentarze

  • Ateny nie maja dostepu do morza. Trzeba jechac tramwajem do jednego z miast w strefie Aten (ale to nie stricte Ateny). Ja w tej chwili kiedy to pisze jestem w Pireusie nad morzem. Ateny sa niezbyt ladne, ale to moze kwestia gustu. Wyjatkowo brudne i nieuporzadkowane – takie typowo poludniowe klimaty 😀 Warto zwiedzic, niekoniecznie warto wracac. Przede mna wciaz dwa dni zwiedzania. Juz widzialem to co najwazniejsze, teraz czas na mniej oczywiste atrakcje. Zobaczymy czy zmienie niezbyt dobre zdanie o Atenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *