Jak cieszyć się życiem ?

Jak być szczęśliwym

 

Jest taki moment w życiu kiedy zatrzymujesz się i zaczynasz zastanawiać się czego szukasz. Jest taki moment, że nie chcesz być przeciętnym, przysłowiowym Kowalskim, wychodzącym z fabryki i siadającym przed telewizorem. Przychodzi taki moment kiedy siadasz i zastanawiasz się co zrobić aby Twoje życie nie straciło kolorów, co zrobić żeby być w nim a nie obok , co zrobić żeby spełniać siebie, a nie oczekiwania innych i jak to wszystko pogodzić z realiami jakie dziś panują.

Chcesz spełniać swoje marzenia ale to nie opłacalne?
Chcesz zarabiać ale Twoja praca Cie nie cieszy?
Chcesz żyć pełnią życia a po raz kolejny wracając do domu, nie robisz nic?

GDZIE MIEJSCE NA TWOJE ŻYCIE?

Oczekiwania, pasje, cele zawsze gdzieś musimy zderzyć się z rzeczywistością. Hasła „możesz być kimś chcesz” są przereklamowane, owszem możesz ale czy da Ci to stabilizację, czy da Ci pieniądze na życie?
Do czego zmierzam? W życiu możesz naprawdę wiele ale nic nie dziej się samo. W jeden dzień nie da się osiągnąć sukcesu, w jeden dzień nie da się wybudować domu, w jeden dzień nie da się wychować dziecka, w jeden dzień nie da się spełnić wszystkich swoich marzeń. Nasz problem polega na tym, że tak ciężko nam coś zmienić. Tkwimy w niewygodnych sytuacjach bo zmiana wymagała by wysiłku, pracy, byłaby niewygodna, dlatego po raz kolejny siadamy i nie robimy nic. ..Wegetujemy i dalej jesteśmy niezadowoleni, błędne koło.

Będąc dzieckiem masz tyle marzeń, pragnień…. piłkarz, modelka, aktorka. Jako nastolatek jeszcze wierzysz, a potem jako dorosły godzisz się z tym, że życie to nie bajka i nie zamierzasz robić nic żeby zmienić swoje położenie.

 

Jak cieszyć się życiem

 

 

Punktem zwrotnym zazwyczaj jest znalezienie jakiegoś celu, czegoś w czym jesteś dobry i co chcesz rozwijać, co daje Ci radość i jest powodem dla którego zaczynasz dzień z uśmiechem.

Każdy poranek daję nam szansę na zrobienie czegoś ze swoim życiem, czegoś nowego, innego . Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego życia szukaj nowych rozwiązań, szukaj drogi do bycia w zgodzie ze sobą. Szukaj ludzi ,którzy cie inspirują wzrastaj, wyjdź z tego błędnego koła.

Możesz żyć w zgodzie ze sobą, ktoś Ci powie, że jesteś złą żoną matką uczennicą lub pracownicą bo nie robisz wszystkiego jak inni, nie da podstawić się Ciebie pod wzór. I co tego? Ty jesteś przede wszystkim sobą, a dopiero potem, córką żona, matką, pracownicą. Ty jesteś sobą ! Bądź sobą i szukaj nowych dróg. Problem można rozwiązać na wiele sposobów tylko od Ciebie zależy jak to zrobisz.

 

 

Jak cieszyć się życiem

PRZESTAŃ MÓWIĆ JAKI CHCESZ BYĆ I ZACZNIJ TAKIM BYĆ

Chcesz czerpać z życia a Twoją jedyną rozrywka jest tv i internet?. Chcesz otworzyć się na życie a każda wolna chwile spędzasz w domu ma kanapie?

Przedstawię Wam moje 5 kroków na odnalezienie szczęścia

1) Doceń to co już masz.  Naprawdę nie znam człowieka, który  nie miałby nic. Poszukaj tych pozytywnych rzeczy i zostaw je w swoim życiu niech będą one podstawą dla innych

2) Przestań tylko narzekać. Co da rozpaczanie nad życiem ? Właściwie nic oprócz jeszcze większej rozpaczy. Dlatego jeśli jesteś osobą , która chce czerpać z życia przestań żyć mechanicznie, wstawać do pracy, jeść obiad chodzić spać. Wprowadź coś nowego do swojego życia. Wyjdź na spacer, wyciągnij rower, idź na basen, spróbuj nowej potrawy, spotkaj sie z bliskimi.

3) Zaakceptuj siebie. Ty lubisz to ktoś inny co innego. Nikt nie jest taki sam wiec jeżeli wokoło nikt nie podziela Twoich pasji, bądź nikt nie che nic zmieniać działaj sama. Nikt nie d Ci twojego szczęścia. Ludzie nie spadają z nieba aby nas Wybawić, chwalić podnosić na wartości. To Ty musisz znać swoja wartość, Ty musisz kochać siebie a nie czekać na wybawcę, który pokaże Ci ,ze życie nie jest tak straszna. Ty jesteś kowalem własnego losu.

4) Obierz kierunek. Wśród masy swoich zainteresowań wybierz coś w czym jesteś naprawdę dobry. Sama się w tym trochę zapętliłam. Uwielbiam polski ale lubię tez matematykę. Lubię pisać ale także liczyć. Lubie być kreatywna pełna wyobraźni a studiuje ścisły kierunek ,w którym ograniczam się do suchych wzorów. Lubie pisać a powinnam programować. Poszłam na informatykę a by być grafikiem tym czasem uczę się montować anteny i budować radiolinie. No cóż ważne aby się nie poddać. Poukładać wszystko tak by tworzyło całość. Blog jest dla mnie wspaniałą odskocznią, mogę na nim pisać, zajmować się grafiką, być kreatywna, korzystać z wyobraźni, wyrażać siebie. Jest to mój mały kącik w którym połączyłam swoje zainteresowania. Znajdź również swój kącik a wstaniesz z łózka z mnóstwem nowych pomysłów a dźwięk budzika nie będzie straszny tylko mobilizujący

 

Jak cieszyć się życiem

Daj sobie czas na zmiany

Nic nie zmieni się z dnia na dzień jeśli od 20 lat jesteś niezadowolona z swojego życia musisz szukać małych zmian, małych kroków ale nie tkwij w miejscu. Zrób coś dla siebie.
Są ciężkie chwile w życiu, są chwile , w których musimy się pogodzić, że jesteśmy tylko przeciętni i to nie jest zła. Jednak znajdźmy w swoim życiu rzeczy, które dają nam radość. Radość życia. Czasem też nic mi się nie chce i wszystko jest bezsensu
Ja jednak wiem co mnie cieszy, cieszy mnie przebywanie wśród ludzi, poznawanie ich charakterów, zagłębianie się w ich spojrzenia na świat, to niesamowite, że nikt nie jest taki sam, że jedną rzecz każdy widzi inaczej, że jeden kieruje się intuicja inny chłodnym umysłem. Spotykamy tak wielu rożnych ludzi na swojej drodze warto od nich czerpać, czerpać to co dobre, to co nam się przyda i dzielić się tym co im może pomóc. Cieszą mnie nowe pomysły, wyzwania, cele. Cieszą mnie znalezione rozwiązania nie konwencjonalną drogą, dojście do celu dzięki swojej wyobraźni. Cieszą mnie nowe miejsca, nowe smaki, nowe uczucia. Całe życie to nauka jest jeszcze tyle do odkrycia, życie nie jest nudne, ponieważ nigdy nie wystarczy nam go na tyle aby wszystkiego zasmakować, wszystko zobaczyć. Czerpmy z każdego dnia bo wokół jest tyle rzeczy, które możemy poznać, które w sekundę mogą zmienić nasz pogląd na życie, które Nas kształtują więc nie skreślaj siebie. To ,że teraz nie jesteś w dogodnym dla siebie punkcie nie oznacza, że będziesz w nim za tydzień, miesiąc rok… Poznawaj, ciesz się chwilą, smakuj,słuchaj, czuj, chłoń… To najlepsza droga do poczucia spełnienia
A Ciebie co cieszy ?

Written By
More from Neinka
Paxos Antipaxos Korfu część II
Witam Was w kolejnym wpisie z cyklu wczasy na Korfu. Między wpisami...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.